top of page

İrlanda

İrlanda, uluslararası öğrenciler için davetkar ve dostane bir atmosfer sunar. Güçlü bir teknoloji sektörü, güzel manzaralar ve büyüyen bir ekonomiye sahiptir.

İrlanda'da öğrenci yaşamı canlı ve davetkar. Birçok sosyal etkinlik, festival ve spor etkinliği katılabilecekleri fırsatlar sunar. Öğrenciler ressam manzaraları keşfedebilir, tarihi yerleri ziyaret edebilir ve canlı pub kültürünün tadını çıkarabilirler.

Sayılarla Hızlı Bakış

5

QS Üniversite Dünya Sıralaması

15

Global Refah Endeksi Sıralaması

€25,000 - €35,000

Ortalama Yeni Mezun Maaşı 

%80 - %85

Lisans Mezunu

İş Bulma Oranı

%85 - %90

Yüksek Lisans Mezunu

İş Bulma Oranı

€10,000 - €15,000

Ortalama Senelik

Yaşam Maliyeti 

€10,000 - €20,000

Lisans Mezunu

Ortalama Maaşı

€10,000 - €25,000

Yüksek Lisans Mezunu

Ortalama Maaşı

€3,000 - €7,000

Senelik Konaklama Maliyeti

€150 - €300

Aylık Gıda Harcamaları

€30 - €80

Aylık Ulaşım Maliyeti

_dfa609f0-699c-4bcd-b9a2-b7bac9359df6_edited.jpg

İrlanda'da bir öğrencinin yaşam maliyeti kira, gıda, ulaşım ve eğlence giderlerini içerir ve yıllık olarak genellikle 12.000 ila 15.000 euro arasında değişir.

Ülkenin başkenti Dublin, İrlanda'daki en yüksek yaşam maliyetine sahip bölgelerden biridir. Burada, diğer bölgelere kıyasla ödeyeceğiniz tutar daha yüksek olabilir. Dublin'de ortalama aylık kira ücreti, faturaları sizin ödeyeceğiniz küçük bir daire veya faturaları dahil edilmiş özel bir öğrenci yurdu odası için genellikle ortalama 1.000 euro'nun üzerindedir. Diğer şehirlerde ise ortalama maliyet yaklaşık 700 euro civarındadır.

İrlanda'daki öğrenciler için yaşam maliyeti şehirler arasında değişir. Galway, Limerick ve Cork gibi şehirler, aylık ortalama yaşam maliyeti olarak 800 ila 1.200 euro arasında daha ekonomik yerlerdir. Bununla birlikte, Dublin daha pahalı bir yerdir; ortalama maliyeti 1.200 ila 1.500 euro arasındadır. Bu veriler genel bir fikir vermek amacıyla sunulmuş olup kişisel harcamalarınız farklılık gösterebilir.

İrlanda'daki Gıda Maliyeti
Ortalama olarak, dışarıda orta sınıf bir restoranda bir öğün yemeğin maliyeti 15 ila 20 euro arasında değişirken, bir kişinin bir haftalık gıda alışverişi maliyeti ortalama 40 ila 60 euro arasında değişebilir. Ancak uluslararası öğrenciler, evde yemek pişirerek, yerel süpermarketlerde alışveriş yaparak ve öğrenci indirimlerinden faydalanarak tasarruf edebilirler. İrlanda'daki bir öğrencinin aylık gıda maliyeti yaklaşık 250 euro civarındadır.

Student Portrait_edited_edited.jpg
AEnB2UrhhkruQbRf6KNy8HmJrjrKuvubwuioVD8c

Arkadaşına Öner !

 

$100 İndirim Kazan!

Hem Sen

 

Hem Arkadaşın Kazansın!

Üniversiteler

İrlanda, dünya standartlarında eğitim sunma taahhüdü, sıkı öğretim kalitesi ve köklü gelenekleriyle dünyanın en iyi üniversitelerinden bazılarına ev sahipliği yapmaktadır. İşte İrlanda'daki en üst düzey 5 üniversite:

1.Trinity College Dublin: İrlanda'nın en eski ve en prestijli üniversitesi olan Trinity College Dublin, dünyanın en iyi üniversitelerinden biridir. 1592 yılında kurulmuştur ve dünyanın dört bir yanından gelen öğrencilere ev sahipliği yapmaktadır. Trinity College Dublin, hukuk, tıp, işletme, mühendislik ve sosyal bilimler alanlarında dünya sıralamasında iyi yerlerdedir.

2.University College Dublin (UCD): Dublin'de yer alan UCD, İrlanda'nın en büyük üniversitesidir. 1854 yılında kurulmuştur ve dünyanın dört bir yanından gelen öğrencilere ev sahipliği yapmaktadır. UCD, bilim, mühendislik, tıp, işletme ve sosyal bilimler alanlarında dünya sıralamasında iyi yerlerdedir.

3.Dublin City University (DCU): Dublin'de yer alan DCU, İrlanda'nın en genç üniversitesidir. 1975 yılında kurulmuştur ve dünyanın dört bir yanından gelen öğrencilere ev sahipliği yapmaktadır. DCU, iş, teknoloji, tasarım ve iletişim alanlarında dünya sıralamasında iyi yerlerdedir.

4.National University of Ireland Galway (NUIG): Galway'de yer alan NUIG, İrlanda'nın en eski ikinci üniversitesidir. 1845 yılında kurulmuştur ve dünyanın dört bir yanından gelen öğrencilere ev sahipliği yapmaktadır. NUIG, bilim, mühendislik, tıp, işletme ve sosyal bilimler alanlarında dünya sıralamasında iyi yerlerdedir.

5.University of Limerick (UL): Limerick'te yer alan UL, İrlanda'nın en hızlı büyüyen üniversitesidir. 1972 yılında kurulmuştur ve dünyanın dört bir yanından gelen öğrencilere ev sahipliği yapmaktadır. UL, bilim, mühendislik, tıp, işletme ve sosyal bilimler alanlarında dünya sıralamasında iyi yerlerdedir.

İrlanda'daki üniversiteler, dünyanın en iyi eğitim örnekleri sunmaktadır. Bu üniversiteler, dünyanın dört bir yanından gelen öğrencilere, araştırma ve yenilik için en iyi fırsatları sunmaktadır

_0e102efd-816e-4a67-abf0-575fcc1466e9.jpg
_108aae3e-1b70-4c96-a959-9d350ca383f4.jpg

Harç Ücretleri
Genel Bakış

İrlanda'da öğrenim ücretleri, seçtiğiniz üniversite veya öğrenim programına göre değişir. Uluslararası lisans öğrencileri için öğrenim ücretleri yıllık 9.850 ila 25.500 euro arasında değişirken, lisansüstü düzeyde uluslararası öğrenciler için öğrenim ücretleri yıllık 9.950 ila 37.000 euro arasında değişir; ortalama program ücreti ise 20.000 eurodur.

Eğer üniversite seçerken maliyet büyük bir faktörse, QS TopUniversities'e göre uluslararası öğrenciler için en ucuz öğrenim ücretlerine sahip üniversiteler Dublin Teknoloji Enstitüsü, Dublin City Üniversitesi ve Limerick Teknoloji Enstitüsü olarak öne çıkar. Ayrıca, çevrimiçi programların genellikle kampüs tabanlı programlardan daha ucuz olduğunu unutmayın. İrlanda'da 1.000'den fazla çevrimiçi Lisans programımız ve yıllık sadece 1.200 euroya başlayan 1.500'den fazla çevrimiçi Yüksek Lisans programımız bulunuyor.

Bazen öğrenciler, öğrenim ücreti indirimi hakkından yararlanabilirler, bu genellikle genel öğrenim ücretinizde uygulanan bir indirim anlamına gelir. Ancak bu genellikle yalnızca AB ve bazen İngiliz öğrencileri için geçerlidir.

Başlıca Burslar

Popüler ve Yüksek Ödüllü Burslar:

1.İrlanda Hükümeti - Uluslararası Eğitim Bursları
En prestijli hükümet burslarından biridir. İrlanda Yüksek Öğrenim Kurumu tarafından uluslararası öğrencilere sunulur. İrlanda'da yüksek öğrenim gören öğrenciler için 60 farklı burs içerir.
Derece Seviyesi: Lisans, Yüksek Lisans, Doktora Programı
Süre: Kayıtlı olunan programa bağlı olarak değişir
Faydalar: %100 öğrenim ücreti muafiyeti, kayıtlı üniversitedeki tüm kayıt masraflarında %100 muafiyet, yıllık 10.000 EUR harç ve kariyer gelişimi için değerli katkı
Uygunluk Kriterleri: Başvuru tarihinden itibaren 3 yıldan fazla süredir AB dışında ikamet eden uluslararası öğrenciler
Başvuru Nasıl Yapılır: Resmi başvuru portalındaki formu doldurmak ve destekleyici belgeleri sağlamak
Akademik Yıl 2023-24 Başvuru Son Tarihi: 24 Mart 2023
Gerekli Belgeler: Geçerli pasaport, Akademik transkriptler, Referans mektupları, Kabul mektubu

2.NUI Galway Uluslararası Öğrenci Bursları
NUI Galway tarafından sunulan bu liyakat esaslı burs, uluslararası öğrencilerin stratejik politikalara uygun olmalarını gerektirir. Burslar genellikle bölgesel olarak belirlenmiştir.
Derece Seviyesi: Lisans, Yüksek Lisans, Ülke Spesifik Burslar
Faydalar: Bazı programlarda öğrenim ücretleri muafiyeti, lisans öğrencileri için %1.000 ila %50 arasında değişen öğrenim ücreti muafiyeti, yüksek lisans öğrencileri için %1.000 ila %50 arasında değişen öğrenim ücreti muafiyeti, araştırma adaylarına yılda 16.000 EUR ödenir.
Uygunluk Kriterleri: Üniversiteden kabul mektubuna sahip uluslararası öğrenciler
Başvuranlar: NUI Galway'de bir okuldan herhangi biri olabilir, örneğin:
Sanat, Sosyal Bilimler ve Kelt Çalışmaları Fakültesi
İşletme, Kamu Politikası ve Hukuk Fakültesi
Tıp, Hemşirelik ve Sağlık Bilimleri Fakültesi
Bilim ve Mühendislik Fakültesi
Başvuru Nasıl Yapılır: Akademik başarıya dayalı olarak öğrenciler değerlendirilir, 500 kelimelik kişisel burs beyannamesi sunulmalıdır.
Akademik Yıl 2023-24 Başvuru Son Tarihi: 31 Ağustos 2023

3.Trinity College Dublin Bursları
Başka bir tanınmış İrlanda üniversitesi olan Trinity College Dublin, lisans veya yüksek lisans programlarına katılan yabancı öğrencilere burslar sağlar.
Derece Seviyesi: Lisans, Yüksek Lisans, E3 (Mühendislik, Çevre ve Yeni Teknolojiler) Bursları
Süre: 1 yıl
Faydalar: Lisans öğrencileri için yalnızca tam zamanlı bir kursun ilk yılında 5.000 EUR'ye kadar, yüksek lisans öğrencileri için tam zamanlı bir kursun ilk yılında 2.000-5.000 EUR arasında değişen miktarlarda, E3 öğrencileri için 1 yıllık burslar, her biri 2.000-5.000 EUR değerinde ve tüm 4 yıllık öğrenim için 4.000 EUR değerinde burslar
Uygunluk Kriterleri: Üniversiteden kabul mektubuna sahip uluslararası öğrenciler
Başvuranlar: Trinity College Dublin'den tam zamanlı bir eğitim programı alan uluslararası öğrenciler
Başvuru Nasıl Yapılır: Bölgesel Görevliye e-posta ile başvuru veya çevrimiçi formu doldurarak başvuru, destekleyici belgelerle birlikte
Akademik Yıl 2023-24 Başvuru Son Tarihi: 15 Haziran 2023

4.Maynooth Üniversitesi Bursları
Maynooth Üniversitesi, lisans ve yüksek lisans programlarını takip eden yabancı öğrencilere burslar sağlar. Müzik, atletizm, giriş sınavları ve Intel Teknolojide Kadınlar gibi çeşitli burslar sunmaktadır.
Derece Seviyesi: Lisans Dereceleri, Yüksek Lisans Dereceleri
Süre: 1 yıl
Faydalar: Lisans öğrencileri için ilk yıl için 2.000 EUR, yüksek lisans öğrencileri için ilk yıl için 2.500 EUR
Uygunluk Kriterleri: Üniversiteden kabul mektubuna sahip olan ve 31 Mart 2023 tarihine kadar depozito ödemiş olan uluslararası öğrenciler
Başvuranlar: 31 Mart 2023 tarihine kadar depozito ödemiş tam zamanlı bir kursa devam eden uluslararası öğrenciler
Başvuru Nasıl Yapılır: Çevrimiçi başvuru veya ek belgelerle birlikte burs ofisine başvuru
Akademik Yıl 2023-24 Başvuru Son Tarihi: 1 Nisan 2023
Diğer Ünlü Üniversite Bursları:

5.University College, Cork (UCC)
5.a.SEFS Bursu:
Kapsam: Bilim, Mühendislik ve Gıda Bilimleri Fakülteleri (SEFS) için öğrencilere yönelik burs
Fayda:
Öğrenim ücreti muafiyeti
Yıllık 5.000 EUR burs
5.b.CASSS BursuKapsam: Kimyasal, Biyomedikal ve Gıda Analizi konularında öğrencilere yönelik burs
Fayda:
Öğrenim ücreti muafiyeti
Yıllık 5.000 EUR burs

6.University College, Dublin (UCD)
6.a.Uluslararası öğrencilere yönelik UCD Küresel burslar
Kapsam: Uluslararası öğrencilere yönelik çeşitli burs olanakları
Fayda:
Öğrenim ücreti muafiyeti
Yıllık 10.000 EUR burs
Yaşam masrafları için burs
6.b.Smurfit İşletme okulu bursları
Kapsam: İşletme alanında lisansüstü öğrencilere sağlanan burslar
Fayda:
Öğrenim ücreti muafiyeti
Yıllık 20.000 EUR burs
Yaşam masrafları için burs
6.c.UCD Küresel Mükemmeliyet Lisans bursları
Kapsam: Lisans düzeyinde öğrenim görecek uluslararası öğrencilere sağlanan burslar
Fayda:
Öğrenim ücreti muafiyeti
Yıllık 5.000 EUR burs

7.Dublin City University (DCU)
Uluslararası Başarı Bursları
Kapsam: Uluslararası öğrencilere yönelik başarı bursları
Fayda:
Öğrenim ücreti muafiyeti
Yıllık 5.000 EUR burs

8.Dublin Institute of Technology (DIT)
Kapsam: Centenary Burs Programı kapsamında sağlanan çeşitli burs olanakları
Fayda:
Öğrenim ücreti muafiyeti
Yıllık 5.000 EUR burs
Yaşam masrafları için burs

9.University of Limerick (UL)
Uluslararası öğrenci bursları
Kapsam: Uluslararası öğrencilere yönelik çeşitli burs olanakları
Fayda:
Öğrenim ücreti muafiyeti
Yıllık 5.000 EUR burs
Yaşam masrafları için burs

10.Waterford Institute of Technology (WIT)
Uluslararası Öğrenci Bursları
Kapsam: Uluslararası öğrencilere yönelik burs olanakları
Fayda:
Öğrenim ücreti muafiyeti
Yıllık 5.000 EUR burs
Yaşam masrafları için burs

_6c778958-f6de-43c9-baff-b3010023076b.jpg
_df2a1c7c-12f4-4a35-8d9f-4052a66198aa.jpg

Burs Başvurları

Bir burs başvurusunun spesifik gereksinimleri, başvurduğunuz finansal destek veya burs türüne ve hedeflediğiniz programa göre değişebilir.

Ancak, bir burs başvurusu her zaman neden finansal destek başvurusunda bulunduğunuzu açıklamanızı ve bunun akademik ve kariyer hedeflerinizi nasıl gerçekleştireceğinize nasıl yardımcı olacağını anlatmanızı isteyecektir. Bu genellikle "Başvuru Nedeni" veya "Burs Başvurunuz İçin Talep Mektubu" başlıkları altında yapılır ve genellikle başvurunuzun en kritik bölümü olabilir. Bu yüzden burs başvurunuz için bir motivasyon mektubu nasıl yazılacağını öğrenmek oldukça önemlidir.

Talep Mektubu: Bursa neden başvurduğunuzu, bu bursun sağladığı imkanlar ile eğitiminizi tamamladıktan sonraki kariyer planlarınızı anlattığınız metindir. Burada topluma katkıda bulunduğunuzu gösteren örnekler veya sosyal sorumluluk proje ve planlarınızdan bahsetmeniz genellikle olumludur. Sizi tüm açılardan anlatan kapsamlı bir içerik sunmanız başvurunuz adına destekleyici olacaktır.

Başvurunuzda yer alması muhtemel diğer bilgiler şunlar olabilir:

1.Akademik geçmiş: Akademik transkriptler, dereceler ve sertifikalar

2.Tavsiye mektupları: Genellikle öğretmenler, profesörler veya akademik yetenekleriniz hakkında referans verebilecek işverenlerden alınan tavsiye mektupları

3.Mali bilgiler: Başvurduğunuz bursun tüm öğrenim maliyetini karşılamayabileceği durumda, kalan maliyeti nasıl karşılayacağınıza dair bilgiler

4.Yazı veya yazı örnekleri: Yazma becerilerinizi ve eleştirel düşünme yeteneğinizi gösteren örnekler

5.Diğer destekleyici materyaller: İş portföyü veya ödül ve onurlar listesi gibi ek materyaller


Üniversite 
Başvuruları

Sahra FEC olarak üniversite başvuru sürecinizin ilk adımı olan sizin için doğru üniversite ve bölüme karar vermekten üniversitedeki son gününüze kadar yanınızdayız. Bu süreçte uzman eğitim danışmanlarımızın desteği ile hayallerinizdeki üniversite ve bölüm için en doğru başvuruyu hazırlamanıza destek oluyor olacağız.

İrlanda’daki bir üniversitesiye başvuruda ihtiyacınız olan belgeler aşağıdaki gibi olabilir:

1.Kişisel Bilgiler: Adınız, doğum tarihiniz, iletişim bilgileriniz gibi temel kişisel bilgiler.

2.Eğitim Geçmişi: Daha önce katıldığınız okullar, mezuniyet tarihleri, not ortalamalarınız gibi eğitim geçmişinizi belirten bilgiler ve belgeler.

3.İş Geçmişi: Başvurunuzla ilgili olarak önemli olan iş deneyimleriniz veya stajlarınız varsa bunları da belirtmek.

4.Program Seçimi: Başvurduğunuz program veya bölümü belirtmek.

5.Kişisel Beyan: Başvurunuzun önemli bir parçası olan kişisel beyanınızı içermelidir. Bu beyanda, neden bu programı seçtiğinizi, kariyer hedeflerinizi ve ilgi alanlarınızı açıklayabilirsiniz.

6.Referans: Bir öğretmen veya işveren tarafından yazılan bir referans mektubu, başvurunuzun değerlendirilmesine yardımcı olabilir. Bu referans genellikle İngilizce olarak yazılmalıdır.

7. Ödül, Başarı, Projeler ve Makaleler: Eğer eğitim hayatınız boyunca aldığınız bir ödül veya kazandığınız bir başarı veya katıldığınız proje ve yazdığınız makaleler varsa bunları mutlaka başvurunuza eklemeniz gerekir. Bu sizi geniş bir başvuru havuzunda öne çıkaracak en önemli kriter olacaktır. Eğitim hayatınızdaki bu gibi kilometre taşlarına ek olarak sosyal hayatınızda katıldığınız projeler veya başardığınız önemli konulardan da bahsedebilirsiniz.

8.Başvuru Ücreti: Başvurunuzun işleme alınabilmesi için gerekli olan başvuru ücretinin ödenmesi.

Üniversite başvuruları için hazırladığımız detaylı checklisti websitemize üye olduktan sonra üye sayfanızdaki dosyalarınız arasında bulabilirsiniz.

Sonraki adım, başvurunuzun incelenmesini beklemektir. Kabul edildiğinizde, koşullu veya koşulsuz bir teklif alabilirsiniz.

Koşullu bir teklif, kabulünüzün gelecekte belirli koşullara bağlı olduğu anlamına gelir. Bu koşullar, genellikle belirli sınavların veya dil yeterlilik testlerinin başarılı bir şekilde tamamlanması gibi gereksinimleri içerebilir.

Koşulsuz bir teklif ise tüm gereksinimleri karşıladığınızı ve kesin olarak kabul edildiğinizi gösterir.

_1b99fc9d-fe78-43b3-80f3-d609fb30a7c5.jpg
_a5f42b16-0ade-4875-afd3-e17af006b841.jpg

İngilizce Yeterlilik

İrlanda'da Lisans ve Yüksek Lisans İçin Gereken IELTS ve TOEFL Skorları

İrlanda'da lisans ve yüksek lisans seviyelerinde eğitim almayı düşünüyorsanız, genellikle İngilizce dil yeterliliğini kanıtlamak amacıyla IELTS veya TOEFL sınavlarının sonuçlarını sunmanız istenecektir. Bu sınavlar, İngilizce dilindeki dinleme, okuma, yazma ve konuşma becerilerinizi ölçmek için kullanılır. Ancak, her üniversitenin ve hatta programın kabul koşulları farklılık gösterebilir. İşte İrlanda'daki lisans ve yüksek lisans programları için genellikle gereken IELTS ve TOEFL skorları hakkında genel bir bakış:

IELTS Skorları:

Lisans Seviyesi: Genellikle IELTS skorunun 6.0 ila 7.0 arasında olması beklenir. Ancak, bazı üniversiteler veya programlar daha yüksek bir skor gereksinimi belirleyebilir.

Yüksek Lisans Seviyesi: Yüksek lisans programları daha yoğun olduğundan, IELTS skorunun 6.5 ila 7.5 arasında olması yaygındır. Bazı prestijli üniversiteler veya spesifik programlar daha yüksek bir skor gerektirebilir.

TOEFL Skorları:

Lisans Seviyesi: TOEFL iBT (Internet-Based Test) sınavı için lisans seviyesinde genellikle 80 ila 100 arasında bir skor beklenir.

Yüksek Lisans Seviyesi: Yüksek lisans programları için TOEFL iBT skorunun 90 ila 110 arasında olması yaygındır.

Üniversiteler ve programlar arasındaki skor gereksinimleri değişebilir veya bu sınavlara ek başka sınavları da kabul edebilirler. Başvurduğunuz üniversite konusunda sayfanın sağ köşesindeki canlı Sahra FEC Whatsapp Destek ekibinden veya üniversitenin resmi web sitesini ziyaret ederek veya kabul birimi ile iletişime geçerek hangi skorların kabul edildiğini öğrenmek en iyisidir. Ayrıca, dil yeterliliği gereksinimlerini karşılamak için hazırlık programlarına da başvurabilirsiniz.

_edfa9fb7-3d89-4105-9005-f72f4b0b2756.jpg

İrlanda'da bir öğrenci konutu ararken iki seçeneğiniz vardır:

Kampüs içi konaklama: Bunlar üniversiteniz veya kolejiniz tarafından yönetilen yurtlardır; genellikle yüzlerce öğrencinin yaşadığı daire blokları veya konut binalarıdır. Su, ısıtma, elektrik gibi temel hizmetler genellikle fiyata dahil edilir ve genellikle birinci sınıf öğrenciler ve uluslararası öğrenciler için garantili bir konut imkanı sunarlar.

İrlanda'daki bu tür öğrenci konutları genellikle yatak, dolap ve çalışma masası gibi temel eşyalarla donatılmış küçük, temiz odalar sunar. Mutfak ve sosyal alanlar genellikle paylaşımlıdır ve bazen banyo da paylaşılabilir. Kampüs içi konutlarda yaşarken, öğrenci yaşamının tam merkezinde yer alabilir, yeni insanlarla tanışabilir ve çeşitli etkinliklere katılabilirsiniz. Ancak, paylaşılan yaşam alanlarını ve rutinleri öğrenmeniz gerekebilir.

Kampüs dışı öğrenci konutu: Bu seçenek, daha fazla gizlilik, daha az paylaşım ve muhtemelen modern bir ortam sunan özel öğrenci daireleri veya yurtları anlamına gelir. Elbette bu seçenek daha yüksek bir maliyetle gelebilir. Aynı zamanda, kampüs dışında yaşamak için diğer bir seçenek, birkaç arkadaşınızla bir evi paylaşmaktır. Bu, maliyeti daha uygun hale getirebilir ve tanıdık insanlarla yaşamanızı sağlar. Ancak ev bulma, kira ödemesi ve su, ısıtma, internet gibi ek masrafları kendiniz karşılama sorumluluğu gerektirecektir.

İrlanda'da da öğrencilere yönelik ücretsiz etkinlikler ve müze ziyaretleri sunulur.

National Museum of Ireland: Dublin, Mayo, ve Turlough'da bulunan National Museum of Ireland, tarih, kültür ve sanatla ilgili koleksiyonlarıyla ücretsiz olarak gezilebilir.
Dublin Festival ve Etkinlikleri: Dublin'de yıl boyunca düzenlenen birçok festival ve etkinlik öğrencilere ücretsiz veya düşük maliyetli eğlence sunar.
Üniversite Kulüp ve Organizasyonları: Üniversitelerdeki öğrenci kulüp ve organizasyonları, ücretsiz konserler, tiyatro gösterileri ve sosyal etkinlikler düzenler.

_1c7a52b5-ee15-4c0e-af79-f0fdc3a16aca_edited.jpg

Daha Fazla
Bilgi İçin

Sahra FEC Logo
bottom of page